Yönetim Ekibi

Dr. Arın Saydam / Ajans Başkanı


Dr. Arın Saydam, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında gördü. 2004 yılında, yüksek lisans programı ayrıntılarından oluşan “Kurumsal İtibarınızdan Kaç Sıfır Atabilirsiniz?” (Arın Dörtok) adlı kitabı Rota Yayınları’ndan çıktı. Ardından 2008 yılında Prof. Dr. Filiz Balta Peltekoğlu ile birlikte hazırladığı “Sektörün Penceresinden Halkla İlişkiler” kitabı yayınlandı.

2008-2009 yıllarında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde 4. sınıf öğrencilerine Medya Ölçümleri ve Araştırmaları” dersleri veren Arın Saydam, eğitmen olarak LSPR (London School of Paublic Relations) ve PRCI’da (şimdiki adıyla İDA-İletişim Danışmanlığı Şriketleri Derneği) “Halkla İlişkilerde Kalite Standartları” ve “Kurum Yayıncılığı” üzerine eğitim çalışmaları yaptı.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği üyesi olan ve aynı zamanda İDA yönetim kurulunda görev alan Arın Saydam, yönetim sorumluluğu çerçevesinde, iletişim danışmanlığı ve kurum yayıncılığı alanlarında süreçlerin standartlaştırılması çalışmalarıyla her iki sektörde ilk olan ISO 9001 belgesinin alınmasında aktif rol oynadı. 

Kesişim Yayıncılık ve Tasarım Hizmetleri’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Bersay İletişim Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı üstlenen Saydam, 2012 yılı itibariyle Bersay İletişim Grubu Ajans Başkanı olarak görev yapıyor.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında 2014 Mayıs ayında Doktora unvanı alan Saydam’ın, ‘Sürdürülebilir İletişimin Kurumsal Sürdürülebilirliğe Etkisi’ üzerine hazırladığı doktora tezi, sektör çalışanları ve öğrencilerinin yararlanması adına kitap haline dönüştürüldü.

Saydam, evli ve bir çocuk annesidir. 

Kişisel Web Sayfası  / FacebookTwitter
Aylin Taşkıner

1992 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi’nin ardından, M.Ü.  İ.İ.B.F Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl, bir dış ticaret şirketinde İthalat-İhracat departmanında çalışmaya başladı .Şirketin Dış Ticaret Bölüm Şefliği’nden 1997 yılında ayrılarak, yine aynı gruba bağlı otomotiv şirketinde Satış-Pazarlama Yöneticisi olarak  1999 yılına kadar görev yaptı. 1999 yılı başlarında kariyerine yeni bir yön vermek istedi ve Bersay’da İletişim Danışmanlığı sektörüne adım attı. 
 
19 yıldır Bersay’da çalışan Aylin Taşkıner, şirketin tüm kademelerinde görev almış ve bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen markalarına İletişim Danışmanlığı hizmeti sunma fırsatı yakalamıştır. Bersay’da halen Başkan Danışmanı ve Kıdemli Danışman olarak görev yapan Taşkıner, DenizBank, Metlife, Finansal Kurumlar Birliği ve iddaa’ya danışmanlık sunmaktadır. Kurumsal İletişim, Kriz İletişimi ve Finansal İletişim konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Dr. Deniz Saydam Sarıkardaşoğlu


Dr. Deniz Saydam Sarıkardaşoğlu, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için Londra’da Surrey Üniversitesi’ne gitmiştir. Uluslararası Pazarlama ve İletişim yüksek lisansını siyasi iletişim üzerine yazdığı tez ile tamamlayan Sarıkardaşoğlu, doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Fakültesi’nde yürütmüştür. “İletişim Pratiklerinde Yeni Normal” başlıklı tezini 2013 yılında tamamlayan Deniz Saydam Sarıkardaşoğlu, o tarihten bu yana Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Etkili İletişim Teknikleri” konulu dersi vermektedir.

Doktora eğitimine eş zamanlı olarak Bersay İletişim Grubu’nda Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Sarıkardaşoğlu, Bersay’da dört yıl boyunca Uzman ve Yardımcı Danışman olmak üzere farklı pozisyonlarda çalışmıştır. 2012 yılında DEVA Holding’de Pazarlama İletişimi Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Deniz Saydam, altı ay sonra Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı olarak da atanmıştır. DEVA Holding’in ardından, 2013-2015 yılları arasında Deloitte Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak çalışan Sarıkardaşoğlu, 2015 yılında dünyanın öncü ticari gayrimenkul kurumlarından biri olan JLL Türkiye’de Kurumsal Pazarlama Müdürü olarak göreve gelmiştir. JLL Türkiye’de dört yıl boyunca kurumsal pazarlama bölüm müdürlüğünü yürüten Sarıkardaşoğlu, son olarak Direktörlüğe terfi etmiştir.

Dr. Deniz Saydam Sarıkardaşoğlu, 2019 yılı Haziran ayı itibarıyla Bersay İletişim Grubu’nda Kıdemli Danışman / İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başlamıştır.

Sarıkardaşoğlu, evli ve bir çocuk annesidir.

Engin Saydam


İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden ve aynı zamanda çift diploma program ile State University of New York’tan mezun olmuştur. Üniversite zamanlarında etkinlik planlama departmanında çalışmaya başladığı Bersay İletişim Grubu’nda, 2015 Ocak ayında itibaren analist olarak tam-zamanlı profesyonel hayatına başlamıştır. İsim ve fikir babası olduğu Gravital İletişim Danışmanlığı altında, etkinlik ve tasarım hizmetlerini de bir araya getirerek, ürün, satış-pazarlama, ünlü/influencer iletişimi alanlarında müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Halihazırda, Gravital’in tüm işleyişinden sorumluluğu bulunmakta ve genellikle hızlı tüketim alanında yer alan müşterilerine iletişim alanında hizmet vermektedir. Evli ve ingilizceye tam hakimiyeti vardır.
Dr. Arın Saydam
Dr. Arın SaydamAjans Başkanı
Aylin Taşkıner
Aylin Taşkıner Kıdemli Danışman / İcra Kurulu ÜyesiSayfa Adresi
Dr. Deniz Saydam Sarıkardaşoğlu
Dr. Deniz Saydam SarıkardaşoğluKıdemli Danışman / İcra Kurulu Üyesi
Engin Saydam
Engin Saydam