Hakkımızda \ Yönetim Ekibi

Arın Saydam / Ajans Başkanı

Dr. Arın Saydam, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında gördü. 2004 yılında, yüksek lisans programı ayrıntılarından oluşan “Kurumsal İtibarınızdan Kaç Sıfır Atabilirsiniz?” (Arın Dörtok) adlı kitabı Rota Yayınları’ndan çıktı. Ardından 2008 yılında Prof. Dr. Filiz Balta Peltekoğlu ile birlikte hazırladığı “Sektörün Penceresinden Halkla İlişkiler” kitabı yayınlandı.

2008-2009 yıllarında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde 4. sınıf öğrencilerine Medya Ölçümleri ve Araştırmaları” dersleri veren Arın Saydam, eğitmen olarak LSPR (London School of Paublic Relations) ve PRCI’da (şimdiki adıyla İDA-İletişim Danışmanlığı Şriketleri Derneği) “Halkla İlişkilerde Kalite Standartları” ve “Kurum Yayıncılığı” üzerine eğitim çalışmaları yaptı.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği üyesi olan ve aynı zamanda İDA yönetim kurulunda görev alan Arın Saydam, yönetim sorumluluğu çerçevesinde, iletişim danışmanlığı ve kurum yayıncılığı alanlarında süreçlerin standartlaştırılması çalışmalarıyla her iki sektörde ilk olan ISO 9001 belgesinin alınmasında aktif rol oynadı. 

Kesişim Yayıncılık ve Tasarım Hizmetleri’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Bersay İletişim Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı üstlenen Saydam, 2012 yılı itibariyle Bersay İletişim Grubu Ajans Başkanı olarak görev yapıyor.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında 2014 Mayıs ayında Doktora unvanı alan Saydam’ın, ‘Sürdürülebilir İletişimin Kurumsal Sürdürülebilirliğe Etkisi’ üzerine hazırladığı doktora tezi, sektör çalışanları ve öğrencilerinin yararlanması adına kitap haline dönüştürüldü.

Saydam, evli ve bir çocuk annesidir.

www.arinsaydam.com

Aylin Taşkıner

1992 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi’nin ardından, M.Ü.  İ.İ.B.F Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl, bir dış ticaret şirketinde İthalat-İhracat departmanında çalışmaya başladı .Şirketin Dış Ticaret Bölüm Şefliği’nden 1997 yılında ayrılarak, yine aynı gruba bağlı otomotiv şirketinde Satış-Pazarlama Yöneticisi olarak  1999 yılına kadar görev yaptı. 1999 yılı başlarında kariyerine yeni bir yön vermek istedi ve Bersay’da İletişim Danışmanlığı sektörüne adım attı. 
 
16 yıldır Bersay’da çalışan Aylin Taşkıner, şirketin tüm kademelerinde görev almış ve bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen markalarına İletişim Danışmanlığı hizmeti sunma fırsatı yakalamıştır. Bersay’da halen Başkan Danışmanı ve Kıdemli Danışman olarak görev yapan Taşkıner, DenizBank, Metlife, Finansal Kurumlar Birliği ve iddaa’ya danışmanlık sunmaktadır. Kurumsal İletişim, Kriz İletişimi ve Finansal İletişim konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Prof Dr. Ali Murat Vural

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında Araştırma Görevlisi oldu ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden kazandığı burs ile Londra’ya dil öğrenimine gitti. Daha sonra Londra’da, London College of Printing’de Basın Teknolojisi dalında ihtisasını, yine İngiltere’de Loughborough University of Technology’de Yüksek Lisansını ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı. 1997`de Yardımcı Doçentliğe, 2002’de Doçentliğe, 2007’de Profesörlüğe yükseldi. Emniyet Genel Müdürlüğü Eskişehir Polis Eğitim Merkezi’nde 8 yıl süresince İletişim, Halkla İlişkiler, Polis Etiği derslerini yürüttü. Halen, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesidir. Lisans ve Yüksek Lisans derslerinin yanısıra, Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcılığı, İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Komisyonu Üyeliği, İletişim Fakültesi Hakemli Dergi Editörlüğü görevlerini yürütmekte, Harp Akademileri ve Silahlı Kuvvetler Akademisi’nde de öğretim üyeliği yapmaktadır.

 

Vural’ın; iletişim, siyasal iletişim, medya, yerel medya, gazetecilik, kamuoyu ve meslek etiği alanlarında yayımlanmış 5 kitabı, ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış 19 bildirisi, 37 makalesi ve 43 konferansı ile gazete ve dergilerde yayınlanmış 884 yorum-analiz yazısı bulunmaktadır. Vural, Stratejik İletişim, Siyasal İletişim, İş İletişimi ve Kurumsal İletişim alanlarında danışmanlık yapmakta ve Bersay İletişim Enstitüsü Genel Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. 

Dr. Arın Saydam
Dr. Arın SaydamAjans Başkanı#
Aylin Taşkıner
Aylin Taşkıner Kıdemli Danışman / İcra Kurulu ÜyesiSayfa Adresi
Prof. Dr. Ali Murat Vural
Prof. Dr. Ali Murat VuralBİE Genel Koordinatörüali-murat-vural.aspx