Endüstriler \ Enerji

Rüzgâr santrallerinden nükleere, HES’lerden doğalgaza geniş bir yelpazeyi kapsayan enerji sektörü, özellikle son 5 yıldır hızla değişiyor ve oyunun kuralları yeniden belirleniyor.

Enerji denildiğinde akla ilk gelen konuların başında “verimlilik” ve “iklim değişikliği” geliyor. Enerji tüketimini minimuma indiren cihazların kullanımı, ev ve iş yerlerimizde ısı yalıtımının sağlanması gibi önlemler artık bir seçenek değil, zorunluluk…

Enerji tüketiminin iklime olumsuz etkileri üzerine yapılan tartışmalar her geçen gün bir başka boyuta geçiyor. Karbon salınımının azaltılmaması durumunda, ülkemizde ve dünyada “istikrarlı büyüme” senaryosunun hayal olacağı sık sık dile getiriliyor.

Enerji tasarrufu, çevresel faktörler kadar ülke ekonomisi açısından da bir gereklilik... Enerji, ülkemizde cari açığı artıran sektörlerin başında geliyor. Enerji açığının daha ziyade milli kaynaklarla çözüme ulaştırılması, 2023 hedeflerimize ulaşmamızda kritik bir önem taşıyor.

Hayatımızın her anında ve alanında ihtiyaç duyduğumuz enerji, stratejik önemi ile gündemizde kalmaya devam edecek.

Bersay olarak, enerji sektörünü yakından takip etmeye, uzmanlaşmış ekibimiz ve deneyimimizle sektördeki birikimimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha fazla bilgi için lütfen info@bersay.com.tr adresine ulaşınız.